RESPONZIVNÍ DESIGN

responzivní design iPhone


Každým dnem se snažíme vylepšovat náš e-shop pro Vaše jednodušší nakupování. S ohledem na vzrůstající počet „chytrých“ mobilních zařízení si současný trend žádá optimalizovat webové stránky i pro tato zařízení. Ze statistik vyplývá, že přibližně každý pátý návštěvník využívá k prohlížení webových stránek své mobilní telefony a tablety. A toto procento neustále narůstá.

Avšak nakupování na e-shopech, které nejsou pro tato zařízení optimalizována, není přehledné ani pohodlné. Musíte neustále zaostřovat na drobné texty, otravují vás malá tlačítka, malé položky v menu, drobné náhledy produktů, malé fotky, miniaturní okna při vyplňování formuláře apod. a celý proces načítání stránek je ke všemu velmi zdlouhavý.

A tak Vám přinášíme novinku v podobě responzivního designu našeho e-shopu, které vás všech těchto starostí zbaví a díky kterému bude nakupování příjemnější a pohodlnější. V dnešní době již není žádoucí, aby se uživatel musel přizpůsobovat stránce, když se stránka přizpůsobí uživateli.

 


Co je to responzivní šablona?

Responzivní, nebo-li přizpůsobivý, design je speciální způsob stylování html stránky. Stránka s responzivním designem se mění v souvislosti na zařízení, ze kterého stránku prohlížíte – ať už se jedná o notebooky, netbooky, mobilní telefony či tablety, vždy se bude prohlížená stránka zobrazovat korektně a to v závislosti na šířce obrazovky zobrazovaného zařízení. Zobrazení stránky v návaznosti na šířce obrazovky zobrazuje ukázka výše. Tyto změny rozmístění prvků i samotného designu se mění i v případě, že mobilní telefon či tablet otočíte o 90°.

responzivní design iPad